Calendar

Kino Tapiola Louhisali Sello 4 Sello 5 Omena 4 Omena 6 Omena 7 Cinema Orion Aurinkoterassi Keran Hallit
monday 23.8.
17
18
19
20
21
Avajaiselokuva / Opening film
Compartment No. 6
18.30
107 min
Avajaiselokuva / Opening film
Compartment No. 6
17.30
107 min
Avajaiselokuva / Opening film
Compartment No. 6
20.00
107 min
tuesday 24.8.
16
17
18
19
20
21
22
23
Here We Are
17.00
94 min
Copilot
21.00
122 min
Making a Mountain
19.30
52 min
Persian Lessons
20.45
127 min
How to Kill a Cloud
17.45
80 min
Next Door
19.00
92 min
The Day We Died
21.00
106 min
My Little Sister
16.45
99 min
Faithful
19.00
92 min
Dear Comrades!
16.45
121 min
Gaza Mon Amour
19.10
87 min
The August Virgin
21.00
125 min
Are We Lost Forever
21.00
103 min
Charlatan
16.45
118 min
Poppy Field
19.10
83 min
The Night Doctor
19.15
82 min
February
16.45
125 min
Shorta
21.00
108 min
wednesday 25.8.
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Ladies of Steel
15.00
92 min
Kotimainen juhlaelokuva / Finnish Gala Premiere
The Whaler Boy
21.15
93 min
Raise the Bar
17.15
70 min
Dear Comrades!
21.00
121 min
Kotimainen juhlaelokuva / Finnish Gala Premiere
Charlatan
16.30
118 min
Magaluf Ghost Town
21.00
93 min
Ghosts
16.45
90 min
Lobster Soup
16.45
95 min
My Wonderful Wanda
20.30
110 min
Making a Mountain
19.00
52 min
Boiling Point
16.45
92 min
Sweat
18.45
105 min
Skins
21.00
77 min
Notturno
21.00
100 min
Faithful
19.00
92 min
Quo Vadis, Aida?
20.00
101 min
The Fam
15.00
110 min
thursday 26.8.
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Next Door
15.00
92 min
Yellow Sulphur Sky
17.00
120 min
Ghosts
19.30
90 min
Games People Play
17.00
119 min
The Night Doctor
21.30
82 min
The Bike Thief
19.45
79 min
Eden
15.00
92 min
512 Hours
17.00
90 min
The Whaler Boy
19.00
93 min
Natural Light
16.45
103 min
Copilot
21.00
122 min
Quo Vadis, Aida?
18.45
101 min
Here We Are
16.45
94 min
Shorta
21.00
108 min
Oasis
16.45
122 min
9 Days in Raqqa
19.15
88 min
Spring Blossom
16.30
73 min
Gaza Mon Amour
20.15
87 min
Urbaani leffapiknik / Urban film picnic
Banksy Most Wanted
18.00
82 min
friday 27.8.
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Tove
16.45
115 min
Sweat
21.20
105 min
The Day We Died
19.15
106 min
Any Day Now
14.45
82 min
It Snows in Benidorm
19.00
117 min
Destello bravío
16.45
98 min
Glory to the Queen
17.00
81 min
Poppy Field
21.00
83 min
Boiling Point
17.00
92 min
Faithful
19.00
92 min
9 Days in Raqqa
21.00
88 min
512 Hours
16.30
90 min
The Fam
18.30
110 min
Ghosts
20.45
90 min
The Whaler Boy
21.30
93 min
Taming the Garden
17.00
92 min
saturday 28.8.
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Flamingojen yö / Night of the Pink Flamingos
Nordic Shorts
13.00
87 min
15.00
122 min
Are We Lost Forever
18.30
103 min
Boiling Point
16.30
92 min
Natural Light
20.45
103 min
The Day We Died
16.15
106 min
Copilot
13.45
122 min
Shorta
18.30
108 min
9 Days in Raqqa
20.45
88 min
It Snows in Benidorm
13.45
117 min
Destello bravío
20.15
98 min
Poppy Field
18.15
83 min
Lobster Soup
14.00
95 min
My Wonderful Wanda
16.00
110 min
The Bike Thief
20.15
79 min
My Little Sister
18.15
99 min
Next Door
16.15
92 min
Taming the Garden
14.15
92 min
February
18.15
125 min
512 Hours
14.00
90 min
Dear Comrades!
18.30
121 min
Making a Mountain
12.30
52 min
Sweat
21.00
105 min
Ulkoilmanäytös / Outdoor screening
Amélie
22.00
123 min
sunday 29.8.
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Lobster Soup
12.45
95 min
It Snows in Benidorm
17.30
117 min
Flamingojen yö / Night of the Pink Flamingos
Flamingojen yö / Night of the Pink Flamingos
Pink Flamingos
5.00
93 min
Päätöselokuva & Espoo Ciné -palkinto
Herself
20.00
97 min
Flamingojen yö / Night of the Pink Flamingos
Skins
2.30
77 min
The August Virgin
14.45
125 min
Rival
17.45
96 min
Päätöselokuva
Herself
20.00
97 min
Because of My Body
13.00
86 min
Oasis
15.00
122 min
Are We Lost Forever
20.00
103 min
Spring Blossom
14.00
73 min
Here We Are
15.45
94 min
Charlatan
17.45
118 min
512 Hours
13.45
90 min
Taming the Garden
15.45
92 min
The Fam
17.45
110 min
February
20.00
125 min
Notturno
18.30
100 min
Natural Light
20.30
103 min