Kalenteri

Tapiolasali Louhisali Kino Tapiola Sello 4 Sello 5 Omena 6 Omena 7 Muut
sunnuntai 5.5.
09
10
11
12
13
14
15
EFA Young Audience Award
EFA Young Audience Award
EFA Young Audience Award
maanantai 6.5.
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Avajaiselokuva
Loro
18.30
150 min
Junior Cinén avajaiselokuva
Hanasaari
Aniara
18.00
106 min
tiistai 7.5.
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Swimming with Men
19.15
94 min
Ideal Home
21.00
91 min
Aurora
11.30
107 min
X&Y
17.00
113 min
Northern Wind
17.15
89 min
Goliath
21.15
88 min
Aniara
19.00
106 min
Mothers’ Instinct
17.00
97 min
Ditte & Louise
21.00
103 min
Blind Spot
19.00
98 min
Quién te cantará
18.45
124 min
The Guilty
21.00
85 min
Working Woman
16.45
93 min
keskiviikko 8.5.
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Queen of Hearts
20.45
128 min
Invisibles
17.00
108 min
A Faithful Man
19.00
75 min
Let Me Fall
21.15
137 min
The Innocent
19.00
114 min
100 Things
17.00
110 min
Ideal Home
17.00
91 min
X&Y
18.45
113 min
The Announcement
17.00
94 min
Genesis
18.45
132 min
Black Is Beltza
21.15
87 min
Jumpman
21.00
86 min
Vision
19.00
110 min
Alice T.
16.45
105 min
torstai 9.5.
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Tell It to the Bees
21.00
106 min
Her Job
17.00
90 min
Kotimainen juhlanäytös
Thirty
19.00
120 min
Crystal Swan
17.15
93 min
Another Day of Life
21.15
85 min
The River
19.00
108 min
Jumpman
21.00
86 min
A Faithful Man
17.15
75 min
Goliath
21.00
88 min
What Doesn't Kill Us
18.45
129 min
Sons of Denmark
18.45
120 min
Real Love
17.00
98 min
Sofia
19.00
80 min
Queen of Hearts
20.45
128 min
All My Loving
16.45
120 min
perjantai 10.5.
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Imperfect Age
15.00
96 min
The Announcement
16.45
94 min
Ditte & Louise
21.15
103 min
M
21.00
94 min
Espoo Ciné 30 vuotta
Ana by Day
19.00
105 min
Ricordi?
16.30
106 min
25 km/h
18.45
115 min
Sons of Denmark
20.45
120 min
When Arabs Danced
19.00
84 min
What Doesn't Kill Us
19.00
129 min
Another Day of Life
21.15
85 min
An Affair
17.00
92 min
Thirty
18.45
120 min
The Truk
17.15
85 min
lauantai 11.5.
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Real Love
13.15
98 min
Quién te cantará
21.00
124 min
Transit
19.00
101 min
Dilili in Paris
15.00
95 min
Vision
17.00
110 min
Stockholm
19.30
92 min
Sons of Denmark
21.15
120 min
Espoo Ciné 30 vuotta
The Innocent
21.00
114 min
Elvis & Onerva
17.15
70 min
Happy as Lazzaro
14.45
125 min
Girl
19.00
105 min
When Arabs Danced
13.00
84 min
Sofia
15.15
80 min
Queen of Hearts
20.45
128 min
Her Job
16.45
90 min
Crystal Swan
18.45
93 min
Tell It to the Bees
19.00
106 min
Fugue
15.00
100 min
The Trouble with You
21.15
107 min
Working Woman
17.00
93 min
Swimming with Men
19.15
94 min
Invisibles
17.15
108 min
Imperfect Age
15.15
96 min
Ricordi?
15.00
106 min
The Guest
21.15
94 min
25 km/h
17.00
115 min
Ana by Day
19.00
105 min
sunnuntai 12.5.
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Päätöselokuva
The Guest
13.30
94 min
X&Y
17.45
113 min
Fugue
12.00
100 min
All My Loving
13.45
120 min
Livesäestys
Blind Spot
20.15
98 min
An Affair
16.00
92 min
Genesis
18.00
132 min
What Doesn't Kill Us
20.15
129 min
25 km/h
15.45
115 min
Espoo Ciné 30 vuotta
Northern Wind
14.15
89 min
Girl
16.00
105 min
Alice T.
20.00
105 min
Invisibles
15.45
108 min
Happy as Lazzaro
18.00
125 min
The Truk
14.00
85 min
Angelo
20.15
111 min
Dilili in Paris
18.15
95 min
100 Things
16.15
110 min
Aniara
20.00
106 min