Logo 2017 ESPOO CINÉ
INTERNATIONAL
FILM FESTIVAL




Junior Ciné
Ec17-elokuvat

Ohjaaja-hakemisto

Aasne Vaa Greibrokk

All the Beauty

Adrian Sitaru

The Fixer

Agnieszka Holland

Jäljet

Albert Serra

The Death of Louis XIV

Anders Fløe

Secluded

Andres Veiel

Beuys

Andrew Steggall

Departure

Andrzej Wajda

Afterimage

Anttu Harlin

Kikattava Kakkiainen

Arild Andresen

Handle with Care

Arnaud des Pallières

Orphan

Attila Till

Kills on Wheels

Bartosz M. Kowalski

Playground

Benoît Jacquot

Never Ever

Bertrand Bonello

Nocturama

Bojan Vuletić

Requiem for Mrs. J.

Carlos Saura

J: Beyond Flamenco

Charlotte Sieling

The Man

Chico Pereira

Donkeyote

Chris Miera

Paths

Claire Simon

The Graduation

Claude Barras

Elämäni Kesäkurpitsana

Clémentine Deroudille

Robert Doisneau: Through the Lens

Cristi Puiu

Sieranevada

Cyril Dion

Tomorrow

Dani Kouyaté

Kun vielä elämme

Danièle Thompson

Cezanne and I

Darren Thornton

A Date for Mad Mary

David Blair

Away

David Fernàndez de Castro

Dreaming of Wine

David Rane

In Loco Parentis

Dieter Berner

Egon Schiele

Edouard Cortés

At Your Doorstep

Eduardo Casanova

Skins

Elina Hirvonen

Kiehumispiste

Elli Toivoniemi

Kesäni sudenkorentona

Emilie Deleuze

Miss Impossible

Emir Kusturica

On the Milky Road

Erik Lieshout

To Stay Alive: A Method

Erik Poppe

The King's Choice

Evi Goldbrunner

Silmätysten

Fanny Ardant

Stalin's Couch

Fanny Jean-Nöel

Move! Dance your Life

Fien Troch

Home

Florian Schnell

Offline

François Ruffin

Thanks Boss!

Gaston Duprat

The Distinguished Citizen

Gilles Marchand

Into the Forest

Goran Radovanović

Enclave

Guðmundur Arnar Guðmundsson

Heartstone

Helene Hegemann

Axolotl Overkill

Hugo P. Thomas

Willy the First

Igor Cobileanski

Eastern Business

Inderjit Kaur Khalsa

War/Peace

Jesper W. Nielsen

The Day Will Come

Jessica Woodworth

King of the Belgians

Joachim Dollhopf

Silmätysten

Johannes Nyholm

The Giant

John Jencks

The Hippopotamus

Joonas Utti

Kikattava Kakkiainen

Katja Sambeth

Tulisilla hiilillä

Kim Saarniluoto

Järven tarina

Kimmo Koskela

papulaBOX

Konstantin Bojanov

Light Thereafter

Kostia Testut

Julie and the Shoe Factory

Lidia Terki

Paris la blanche

Liisa Helminen

Matka jatkuu
Matka on pitkä

Lone Scherfig

Their Finest

Louise Osmond

Versus: The Life and Films of Ken Loach

Lucas Belvaux

This Is Our Land

Ludovic & Zoran Boukherma

Willy the First

Mads Erichsen

Räjähtävää teinirakkautta

Marco Bellochio

Muistoja äidistäni

Maria Schrader

Stefan Zweig

Mariano Cohn

The Distinguished Citizen

Marie-Nöelle Sehr

Marie Curie

Marielle Gautier

Willy the First

Mark de Cloe

Raparperimehua

Marko Röhr

Järven tarina

Maud Alpi

Still Life

Mélanie Laurent

Tomorrow

Mia Spengler

Back for Good

Michaël Dudok de Wit

The Red Turtle

Mick Jackson

Denial

Mikko Niskanen

Käpy selän alla
Lapualaismorsian

Morgan Simon

A Taste of Ink

Neasa Ní Chianáin

In Loco Parentis

Norbert Lechner

Onni suosii rohkeaa

Olivier Peyon

Life Beyond Me

Paolo Virzì

Hulluna onnesta

Paul Calori

Julie and the Shoe Factory

Peter Brosens

King of the Belgians

Peter Foott

The Young Offenders

Philippe Lioret

A Kid

Rainer Frimmel

Mister Universo

Rasmus Heisterberg

In the Blood

Raúl Arévalo

The Fury of a Patient Man

Risto Jokela

Kanelia kainaloon, Tatu ja Patu!

Ritesh Batra

The Sense of an Ending

Robin Pront

The Ardennes

Selma Vilhunen

Hobbyhorse Revolution
Tyttö nimeltä Varpu

Sergei Loznitsa

Austerlitz

Sigrid Klausmann

Pitkä matka kouluun

Sophie Reine

The Fabulous Patars

Stephan Streker

A Wedding

Stéphane Brizé

A Woman's Life

Stéphanie Di Giusto

The Dancer

Stephen Frears

The Program

Sven Taddicken

Original Bliss

Thomas Kruithof

The Eavesdropper

Tizza Covi

Mister Universo

Torfinn Iversen

Oskarin Amerikka

Ulrich Seidl

Safari

Useita ohjaajia

Animaatioita pienimmille
ELO Kevätnäytös I
ELO Kevätnäytös II
ELO Kevätnäytös III
Lyhytelokuvia lapsille
Pohjoismaiset lyhärit

Valérie Lemercier

50 Is the New 30

Visa Koiso-Kanttila

Kaiken se kestää